Kategórie      

xTrek - Facebook       xTrek - Twitter       xTrek - PinterestDodacie podmienky

Úvod Dodacie podmienky

 

1. Dostupnosť tovaru

 

 

Tovar je dostupný podľa uvedených termínov označených pri jednotlivých produktoch ako "dostupnosť".

 

Ak je pri tovare napísané napr. "do 3 dní", znamená to, že tovar vám bude doručený do 3 pracovných dní od potvrdenia objednávky a prijatia platby za tovar (v prípade platby na dobierku do 3 dní od potvrdenia objednávky).


Ak je pri tovare napísané "skladom", tovar je skutočne na našom sklade a posielame ho ihneď po potvrdení, resp. uhradení ceny tovaru (v prípade objednávok zadaných do cca 12:30 a zvolenej platbe na dobierku posielame tovar v ten istý deň).


Ak je pri tovare uvedené "overíme", znamená to, že aktuálnu dostupnosť tovaru pre Vás musíme zistiť. Môže sa jednať tovar, kde sa nachádzajú na sklade dodávateľa posledné kusy a teda nevieme garantovať, či sa v priebehu posledných hodín nevypredali, alebo je to tovar, pri ktorom musíme jeho dostupnosť u dodávateľa overiť telefonicky / e-mailom, pri ktorom nevieme automaticky "hromadne" aktualizovať dostupnosť na našich stránkach.


Vo väčšine prípadov je tovar označený ako "overíme" dostupný do cca 3 - 5 pracovných dní, no môže sa stať, že je tovar u dodávateľa práve vypredaný a dodacia doba je dlhšia. V prípade, ak by bola dodacia doba dlhšia ako 5 dní, budeme Vás kontaktovať, či je pre Vás dodacia doba prijateľná.2. Doprava


Tovar doručujeme na adresy na území Slovenska a Českej republiky. Dodanie objednaného tovaru je realizované v čo najkratšom termíne, podľa dostupnosti tovaru na našom sklade alebo sklade našich dodávateľov.


Miesto odberu, resp. zaslania tovaru si zvolí zákazník pri objednávaní tovaru. Za vybavenie objednávky sa považuje prevzatie tovaru kupujúcim. Dopravu na adresu doručenia zabezpečuje predávajúci podľa požiadaviek zákazníka. Zásielka s tovarom vždy obsahuje daňový doklad (doklad o kúpe tovaru - faktúru).3. Možnosti dopravy


A.) Kuriér UPS


Tovar zasielame prostredníctvom prepravnej spoločnosti UPS. Tovar je zvyčajne doručený klientovy do 1. pracovného dňa. Kuriér UPS doručuje tieto zásielky v každý pracovný deň, medzi 9:00 - 17:00.


Výhoda tejto formy dopravy je v prípade, ak si svoju objednávku želáte doručiť na vami zvolenú adresu, kde sa budete nachádzať v pracovné dni, medzi 9:00 - 17:00 (napr. do práce).


Pri zaslaní tovaru prostredníctvom kuriéra UPS je možné využiť aj platbu na dobierku.


 

B.) Slovenská pošta

 

Tovar zasielame prostredníctvom Slovenskej pošty. Tovar je zvyčajne doručený klientovi do 1 až 3 pracovných dní. Tovar vám bude doručený na vašu poštu, kde si ho môžete vyzdvihnúť v čase jej otváracích hodín.


Výhoda tejto formy dopravy je v prípade, ak nie ste počas dňa zastihnuteľný alebo z iných dôvodov si nemôžete prevziať balík (napr. od kuriéra UPS).C.) Osobný odber 


C-1. Záslelkovňa - Blagoevova 16, Bratislava, predajňa ANWELL (na terase)


Objednaný tovar bude pripravený na vyzdvihutie na adrese Blagoevova 16, Bratislava (na terase) v prevádzke ANWELL, v odbernom mieste služby Zásielkovňa. Odberné miesto je otvorené počas pracovných dní v čase od 7:30 do 18:00. O pripravenosti tovaru na vyzdvihnutie budete informovaný SMS správou a/alebo e-mailom. Pri zvolení tohto spôsobu doručenia tovaru je možné uhradiť cenu tovaru aj v hotovosti pri preberaní zásielky (dobierka). Tento spôsob doručenia tovaru je cenovo aj časovo najvýhodnejší. Pri objednaní do cca 12:30 a platbe na dobierku je možné prevzať tovaruvádzaný ako "skaldom" ešte v ten istý deň.


 

C-2. Zásielkovňa / Z-point

 


 

Služba Zásielkovňa, alebo Z-point využíva širokú sieť odberných miest v až 39 slovenských mestách. Odberné miesta sa nachádzajú v prevádzkach rôznych obchodov alebo služieb a sú vždy výrazne označené logom a nápismi Zásielkovňa. Tovar je možné vyzdvihnúť v čase otváracích hodín Vami vybratej prevádzky - otváracie hodiny sú rôzne a môžete si ich skontrolovať na stránkach služby Zásielkovňa, alebo pri vyberaní pobočky pri zadávaní Vašej objednávky.

 


O pripravenosti Vašej zásielky na vyzdvihnutie budete informovaný e-mailom a SMS správou. Pri zvolení tohto spôsobu doručenia tovaru je možné uhradiť cenu tovaru aj v hotovosti pri preberaní zásielky. 


C-3. Balíkomat - Nedostupné


Služby automatizovaných odberných miest sú od januára 2018 na neurčito mimo prevádzky. Do našej ponuky rôznych možností doručenia tovaru ku vám ich opäť zarazíme, akonáhle to bude možné.


Služba Balíkomat je sieť automatizovaných odberných miest, ktoré sú dostupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni v 27 mestách po celom Slovensku. Vaša zásielka bude odoslaná kuriérom a uložená v úložnom boxe vo Vami vybranom Balíkomate. Po uložení zásielky Vám príde SMS s odomykacím kódom, ktorým sa spolu s telefonickým číslom identifikujete pri vyberaní zásielky. Na prebratie zásielky máte 78 hodín po jej uložení. Viac informácii o službe Balíkomat najdete po kliknutí na tento odkaz. Pri využití tohto spôsobu doručenia tovaru je možné zaplatiť pri preberaní tovaru platobnou kartou (platba v hotovosti nie je možná).


Výhodou tohto spôsobu dopravy je flexibilita pri vyzdvihnutí tovaru, nakoľko nie je nutné čakať kuriéra v presne stanovenom čase, ani prihladať na otváracie hodiny odberného miesta, nakoľko je služba dostupná non-stop.


Tento spôsob dopravy je obmedzený maximálnym rozmerom zásielky, ktorý nesmie presiahnuť 41 x 38 x 64 cm. Pri niektorých typoch tovaru (napr. veľké rodinné stany, trekkingové palice, ..) preto nie je tento spôsob dopravy možné využiť.


 

 

4. Cenník prepravy

 

Cena prepravy závisí od hodnoty objednávky a spôsobu dopravy a platby. Pre zásielky v rámci Slovenska sa pohybuje v rozmedzí 0 až 6,90 €.


xTrek.sk - Cenník dopravy tovaru
 


Cena prepravy do Českej republiky závisí od hodnoty objednávky a spôsobu platby a pohybuje sa v rozmedzí 0 až 11,90 €.5. Platba za tovar


Zaplatiť objednaný tovar je možné dvomi spôsobmi - platbou prevodom vopred na náš účet, alebo platbou na dobierku (pre vybrané spôsoby dopravy).


Pri platbe prevodom na účet je potrebné uhradiť cenu tovaru vopred na náš účet (č.ú.:5061138444/0900; IBAN: SK11 0900 000 0050 6113 8444; variabilný symbol: číslo objednávky; BIC/SWIFT: GIBASKBX). Platbu zrealizujte, až keď obdržíte e-mail s potvrdením objednávky a s inštrukciami k platbe. Tovar Vám bude odoslaný ihneď ako budú peniaze pripísané na náš účet, resp. podľa uvádzanej dostupnosti / dodacej doby tovaru. V prípade, ak ste cenu za tovar uhradili prevodom na účet, pri preberaní balíčka už nebudete samozrejme platiť nič.


Pri využití prepravy kuriérskej služby UPS alebo pri vyzdvihnutí tovaru na odberných miestach Balíkomat a Zásielkovňa je možné využiť platbu na dobierku - za tovar zaplatíte v hotovosti (UPS, Zásielkovňa), resp. kartou (Balíkomat) pri preberaní zásielky. Pri neprebratí tovaru, alebo zrušení objednávky po 24 h. od zadania Vám bude účtovaný storno poplatok 5 €, ktorý pokrýva naše náklady spojené so zaslaním a vrátením neprebratého tovaru.Copyright 2012 - 2022 © xTrek