Kategórie      

xTrek - Facebook xTrek - Pinterest xTrek - Twitter xTrek - Pinterest xTrek - Pinterest

 

Dodacie podmienky

Úvod DokumentyDodacie podmienky

 

1. Dostupnosť tovaru

 

 

Tovar je dostupný podľa uvedených termínov označených pri jednotlivých produktoch ako "dostupnosť".

 

Ak je pri tovare napísané napr. "do 3 dní", znamená to, že tovar vám bude doručený do 3 pracovných dní od potvrdenia objednávky a prijatia platby za tovar (v prípade platby na dobierku do 3 dní od potvrdenia objednávky).


Ak je pri tovare napísané "skladom", tovar je skutočne na našom sklade a posielame ho ihneď po potvrdení, resp. uhradení ceny tovaru (v prípade objednávok zadaných do cca 12:30 a zvolenej platbe na dobierku posielame tovar v ten istý deň).


Ak je pri tovare uvedené "overíme", znamená to, že aktuálnu dostupnosť tovaru pre Vás musíme zistiť. Môže sa jednať tovar, kde sa nachádzajú na sklade dodávateľa posledné kusy a teda nevieme garantovať, či sa v priebehu posledných hodín nevypredali, alebo je to tovar, pri ktorom musíme jeho dostupnosť u dodávateľa overiť telefonicky / e-mailom, pri ktorom nevieme automaticky "hromadne" aktualizovať dostupnosť na našich stránkach.


Vo väčšine prípadov je tovar označený ako "overíme" dostupný do cca 3 - 5 pracovných dní, no môže sa stať, že je tovar u dodávateľa práve vypredaný a dodacia doba je dlhšia. V prípade, ak by bola dodacia doba dlhšia ako 5 dní, budeme Vás kontaktovať, či je pre Vás dodacia doba prijateľná.2. Doprava


Tovar doručujeme na adresy na území Slovenska a Českej republiky. Dodanie objednaného tovaru je realizované v čo najkratšom termíne, podľa dostupnosti tovaru na našom sklade alebo sklade našich dodávateľov.


Miesto odberu, resp. zaslania tovaru si zvolí zákazník pri objednávaní tovaru. Za vybavenie objednávky sa považuje prevzatie tovaru kupujúcim. Dopravu na adresu doručenia zabezpečuje predávajúci podľa požiadaviek zákazníka. Zásielka s tovarom vždy obsahuje daňový doklad (doklad o kúpe tovaru - faktúru).3. Možnosti dopravy


A.) Doručenie na adresu - Kuriér (aktuálne kuriérske spoločnosti GLS a QDL)


Tovar obvykle zasielame prostredníctvom prepravných spoločností GLS a QDL, v niektorých prípadoch pošielame tovar prostredníctvom kuriérov spoločnosti Packeta. Tovar je doručený zákazníkovi na nasledujúci pracovný deň (s výnimkou neštandardných situácií). Kuriérske spoločnosti doručujú tieto zásielky v každý pracovný deň.


Výhoda tejto formy dopravy je v prípade, ak si svoju objednávku želáte doručiť na vami zvolenú adresu, kde sa budete nachádzať v pracovné dni, medzi 9:00 - 17:00 (napr. do práce).


Pri zaslaní tovaru prostredníctvom kuriéra je možné využiť aj platbu na dobierku.

 

 


B.) Osobný odber - Packeta (Zásielkovňa)

 

 

Služba Packeta (pôvodne Zásielkovňa) využíva širokú sieť odberných miest - momentálne viac ako 1100 výdajných miesto po celom Slovensku. Odberné miesta sa nachádzajú v prevádzkach rôznych obchodov alebo služieb, alebo v samostatných automatizovaných výdajných boxoch (Z-BOX). Miesta sú vždy výrazne označené logom a nápismi Packeta. Tovar je možné vyzdvihnúť v čase otváracích hodín Vami vybratej prevádzky - otváracie hodiny sú rôzne a môžete si ich skontrolovať na stránkach služby Packeta, alebo pri vyberaní pobočky pri zadávaní Vašej objednávky. Automatizované výdajné miesta sú dostupné kedykoľvek (24 hodín denne, 7 dní v týždni)

 


O pripravenosti Vašej zásielky na vyzdvihnutie budete informovaný e-mailom a SMS správou prípadne v aplikácii Packeta. Pri zvolení tohto spôsobu doručenia tovaru je možné uhradiť cenu tovaru aj v hotovosti pri preberaní zásielky (pri vyzdvihnutí z automatizovaných výdajným Z-boxov je možné uhradiť dobierku iba kartou aplikácia Packeta - ak preferujete platbu kartou, odporúčame zvoliť túto možnosť už pri zadávaní objednávky). 

 

 

 

4. Cenník prepravy

 

Cena prepravy závisí od hodnoty objednávky a spôsobu dopravy a platby. Pre zásielky v rámci Slovenska sa pohybuje v rozmedzí 0 až 2,90 €, resp. 1,90 € až 4,80 € pri platbe na dobierku.


Pri objednávkach s hodnotou nad 25 € (pri doručení na výdajné miesto), resp. nad 50 € (pri doručení kuriérom) je doprava zdarma.

 

Cena prepravy do Českej republiky závisí od hodnoty objednávky a spôsobu platby a pohybuje sa v rozmedzí 0 až 11,90 €.

Doručenie na výdajné miesta Packeta:
Hodnota objednávky nad 25 € - doručenie ZDARMA
Hodnota objednávky do 25 € - cena doručenia 2,90 €

Doručenie kuriérom na adresu:

Hodnota objednávky nad 50 € - doručenie ZDARMA
Hodnota objednávky od 25 € do 50 € - cena doručenia 0,90 €
Hodnota objednávky do 25 € - cena doručenia 2,90 €5. Platba za tovar


Objednaný tovar je možné zaplatiť viacerými spôsobmi:


5.A.: Bankovým prevodom vopred na náš účet
5.B.: Platobnou kartou
5.C.: Platbou cez službu TatraPay (pre klientov Tatra banky)
5.D.: Platbou cez službu  SporoPay (pre klinetov Slovenskej sporiteľne)
5.E.: Na dobierku (platba pri prebratí tovaru).


Podľa zvoleného spôsoby platby účtujeme poplatok navyše, resp. poskytneme menšiu dodatočnú zľavu:

Platba na dobierku: poplatok 1,90 €
Platba prevodom na účet: zľava 0,20 €
Platba cez TatraPay a SporoPay: zľava 0,50 €


Pri platbe prevodom na účet je potrebné uhradiť cenu tovaru vopred na náš účet (č.ú.:5061138444/0900; IBAN: SK11 0900 000 0050 6113 8444; variabilný symbol: číslo objednávky; BIC/SWIFT: GIBASKBX). Platbu zrealizujte, až keď obdržíte e-mail s potvrdením objednávky a s inštrukciami k platbe. Tovar Vám bude odoslaný ihneď ako budú peniaze pripísané na náš účet, resp. podľa uvádzanej dostupnosti / dodacej doby tovaru. V prípade, ak ste cenu za tovar uhradili prevodom na účet, pri preberaní balíčka už nebudete samozrejme platiť nič.


Pri využití prepravy kuriérskej služby 123 Kuriér alebo pri vyzdvihnutí tovaru na odberných miestach Packeta je možné využiť platbu na dobierku - za tovar zaplatíte v hotovosti. Platbu kartou pri preberaní je nutné overiť (platí pre vybrané odberné miesta Packeta a u niketorých kuriérov). 


Pri neprebratí tovaru, alebo zrušení objednávky po 24 h. od zadania Vám bude účtovaný storno poplatok 5 €, ktorý pokrýva naše náklady spojené so odoslaním a následným vrátením neprebratého tovaru.Copyright 2012 - 2024 © xTrek.sk - outdoor